Orvos tanácsadó (17000274) - MOL-csoport / MOL Nyrt.

Ez az állás lejárt 22-05-2017-n

Részletek: Orvos tanácsadó (17000274)

Helység: Pest , Budapest
Állás típusa: Határozatlan idejű/Állandó
Munkaadó: MOL-csoport / MOL Nyrt.
Szektor: Kórház | Magánrendelő
Kategóriák: Orvos | Egyéb egészségügyi állások
Feltöltve: 2017.04.24.
Lejárat: 2017.05.22.
FF&EBK MOL szervezete munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

Orvos tanácsadó

Munkavégzés helye: Budapest

Fő feladatok:
  • Szakmailag irányítja és koordinálja a MOL Flagship (továbbiakban MOL) foglalkozás-egészségügyi alapellátását, sürgősségi ellátását és a munkavállalók munkahelyi egészségfejlesztését szolgáló programjait, akcióterveit, beleértve ezek végrehajtásába bevont szolgáltató(k), partner(ek) szakmai vezetését, koordinációját, a kiválasztástól a működtetésen át a reklamációkezelésig és szállító-értékelésig;
  • Közreműködik fentiek megfelelő külső (szolgáltatók felé) és belső (vezetők, munkavállalók, szakmai és mvállalói érdekképviseletek felé) proaktív kommunikálásában.
  • Irányítja és biztosítja a MOL kontrollját a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatások (FESZ) területén.
  • Irányítja a MOL szervezeti határoktól független foglalkozás-egészségügyi, munkahigiéniai és ergonómiai szakmai tudásközpontját. Fogl.eü. orvosi szempontból felügyeli, támogatja a MOL Védőeszköz és Munkaruha Bizottság vonatkozó tevékenységét.
  • Felelősen követi és értékeli a MOL működési területét érintő, vonatkozó szabályozási környezet változását, különös tekintettel a MOL foglalkozás-egészségügyi rendszereire, egészségügyre, munkavédelemre, munkahigiéniára, ergonómiára, rehabilitációra, egyéni védőeszközökre vonatkozóan. Kezdeményezi mindezek alapján a MOL egészségvédelmi/egészségfejlesztési politikájának megfelelő alakítását, integrált folyamatok és szabályozások/ belső szabványok kialakítását és naprakészen tartását, együttműködik a HR Szervezettel a rehabilitációs folyamat működtetésében.
  • Értékeli a MOL munkavállalóinak egészségi állapotát, egészségtudatosságát, koordinálja egy rendszeres mérési, kockázati alapon nyugvó értékelési és beszámolási rendszer kialakítását és működtetését.
  • Szakértő támogatást nyújt az EBK menedzsment rendszer, illetve az informatikai rendszerek fejlesztéséhez, különösen a foglalkozás-egészségügy, munkabiztonság, munkahigiénia, ergonómia és egyéni védőeszközök tekintetében.
  • Szakmailag támogatja az egységes munkahelyi és munkaköri kockázatértékelési rendszert, részt vesz a kiemelt munkahelyi expozíciók, foglalkozás-egészségügyi megbetegedések és balesetek kivizsgálásában, felelős szakmai állásfoglalásokat tesz a MOL érdekeit képviselve. Szakmailag felügyeli a MOL vegyi anyag nyilvántartási és engedélyeztetési rendszerét.
  • Ellátja a területét érintő vállalati nemzeti és nemzetközi szakmai fórumokon a MOL képviseletét, és aktív hozzájárulásával segíti az egészségügyi „legjobb gyakorlatok” meghonosítását.
  • A Csoport FF és EBK szervezet igénye és a MOL Flag FF és EBK igazgató döntése alapján részt vesz a MOL csoportszintű egészségvédelmi/ egészségfejlesztési keretrendszerének kialakításában, fejlesztésében, implementációjában a MOL Flagship területein kívül is.
Elvárások:
  • Magyarországi egyetemen szerzett, vagy külföldön szerzett és Magyarországon honosított általános orvosi diploma;
  • Magyarországi foglalkozás-egészségügyi szakvizsga és minimum 10 év hazai foglalkozás-egészségügyi gyakorlat. Ezen belül minimum 5 év gyakorlat ipari nagyvállalatnál alkalmazott vagy vállalkozó foglalkozás-egészségügyi orvosként;
  • Hazai és EU-s szakmai és jogszabályi széleskörű ismeretek a munkavédelem/ munkaegészségügy területén, közigazgatási ismeretek;
  • Tárgyalóképes szakmai angol nyelvtudás (beszélgetés alapján megítélve, de legalább középfokú C szint vizsgabizonyítvánnyal is igazolandó);
  • B típusú jogosítvány, mobilitás a MOL Flagship létesítményeinek rendszeres látogatása érdekében;
  • Kreativitás, együttműködési készség, jó kapcsolatteremtő képesség, nyitottság, jó tárgyalási, kommunikációs készség.
Előnyt jelent:
  • Vegyiparban szerzett gyakorlat;
  • Toxikológiai területen szerzett tapasztalat;
  • Vezetői, projektvezetői gyakorlat.